Włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce aby móc oglądać stronę.
883 999 565

Czarująca historia Indii.

15 dni
Zwiedzanie

Rozpocznij swoją pierwszą przygodę z Indiami od Radżastanu pokonując trasę Golden Triangle. To jedna z najpopularniejszych tras, wręcz sugerowana dla tzw. nowicjuszów, rozpoczynająca się w Delhi, wiodąca przez Agrę i Jaipur z przystankiem w autentycznym Somode Palace. Odkryj sekrety hinduskich władców, zanurz się w bogatej historii, poczuj klimat sprzed setek lat i kołysz zmysły na plażach Goa.

Kontakt i rezerwacja
1 dzień

Delhi

Po przylocie do Indii będzie na Państwa oczekiwał lokalny przedstawiciel In Style Travel, który pomoże przy kontroli paszportowej i odbiorze bagażu. Po bezproblemowej kontroli, zostaniecie Państwo odprowadzeni do auta, którym udacie się bezpośrednio do hotelu. Po przyjeździe Goście mogą cieszyć się wykwintną kolacją i zregenerować się po podróży w SPA. Radżastan, pomimo pustynnego krajobrazu to region niezwykle kolorowy, nazywany Ziemią Władców, z licznymi świątyniami, niezwykłymi pałacami i charakterystycznymi fortami.

Slajd
2 dzień

Delhi

Po śniadaniu, Państwa prywatny przewodnik i kierowca będą oczekiwać w lobby. Wraz z nimi udacie się na poznanie stolicy, gdzie będzie szansa poznać kilka twarzy Indii. Niesłusznie koncentrujemy się na jednej z nich, spoglądając na Indie tylko w perspektywie biedy i zacofania. New Delhi to również nowoczesna, prężnie rozwijająca się metropolia o wszelkich parametrach współczesnego business city - ze słynnymi Call Centres największych międzynarodowych korporacji i przodującym sektorze IT. Kolejna odsłona stolicy to jej dziedzictwo kulturowe, na które składa się 7 kolejno powstałych przez wieki miast z wyjątkowymi zabytkami. W ciągu dnia będzie chwila m.in. na przejażdżkę rykszą. W Delhi mieszka 18 mln ludzi, co odpowiada ponad połowie liczby mieszkańców całej Polski. Kierowca, z doskonałą topografią miasta i doświadczeniem w poruszaniu się po tłocznych ulicach, to podstawa. W innym przypadku można spędzić pół dnia w korku, a atrakcji i zabytków jest naprawdę wiele.

Slajd
3 dzień

Delhi

Po śniadaniu, Państwa prywatny przewodnik i kierowca będą oczekiwać w lobby. Kolejny dzień w Delhi to okazja, aby zobaczyć najbardziej znane budynki rządowe i uczcić pamięć słynnych postaci historii Indii. Lokalne restauracje odsłonią aromatyczną kuchnię. Wieczorem polecamy wybrać się na spektakl Bollywood. Kingdom of Dreams to indyjska odpowiedź na nowojorski Broadway. Samo miejsce jest świetne - niczym państwo w państwie z licznymi restauracjami symbolizującymi dany region. Występ Bollywood, choć wydarzenie kulturowe, dzięki elementom muzycznym i energicznemu tańcu synchronicznemu to niezły ubaw, szczególnie gdy publiczność zostaje zaproszona do zabawy z tancerzami. Każde przedstawienie ma łatwo przyswajalną fabułę, a na wejściu możemy zamówić zestaw słuchawkowy z tłumaczem w j. angielskim.

Slajd
4 dzień

Jaipur

Następnego dnia czeka Państwa wyjazd do Jaipur. To dosłownie Miasto Zwycięstwa, choć bardziej znane jako Różowe Miasto ze względu na kolor budowli symbolizujący w tamtejszej kulturze powitanie i gościnność. Old Town otoczony murem z siedmioma bramami chroni niewiarygodnie dobrze zachowane do dziś budynki z Pałacem Miejskim na czele. Ciekawym przystankiem będzie Jantar Mantar ze średniowiecznymi zegarami słonecznymi, planetarnymi i gwiezdnymi. Zegary wyliczają precyzyjnie czas po dziś dzień i świadczą o zaawansowanej wiedzy geochronologicznej, astronomicznej i astrologicznej ówczesnych uczonych.

Slajd
5 dzień

Jaipur

Około 11 km od Jaipuru znajduje się Fort Amber, stanowiący pałac dynastii królewskiej rządzącej tymi ziemiami od wieków. Zwiedzając niesamowitą posiadłość dowiecie się o tajemniczych historiach z Dark Ages, m.in. szokujące historie królewskich wdów popełniających "sati" - jest to dramatyczna ceremonia samospalenia w płomieniach po przegranej bitwie męża maharadży. Małżonki, których zgodnie z tradycją bywało więcej niż jedna, wiodły najlepszy żywot, jaki można sobie wyobrazić. Od małego matki dziewczynek rywalizowały ze sobą, dążąc do tego, by to ich córki dostąpiły tego zaszczytu. Żony maharadży nawet po ślubie, mieszkając w pałacu, również konkurowały ze sobą w przedbiegach o pierworodnego królewskiego potomka, czyli gwarancję luksusowego życia do końca swych chwil. Niestety w momencie śmierci małżonka, wszystkie z nich zgodnie z tradycją musiały poddać się brutalnej ceremonii sati i towarzyszyć mężowi w odejściu z tego świata.

Slajd
6-7 dzień

Samode/Fatehpur Sikri

W dniu dzisiejszym możecie Państwo skierować się bezpośrednio w stronę Agry lub zatrzymać się w unikalnym Samode na krótki relaks. Udając się do Agry rekomendujemy przystanek nad brzegiem rzeki Yamuny. Fatehpur Sikri był przez wiele lat stolicą Królestwa Mogołów, a jego fascynująca architektura jest mieszanką stylów islamskich i hinduskich, z mnóstwem meczetów. Alternatywnie rekomendujemy udać się do Samode, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu, co najmniej kilkadziesiąt lat temu. Prawie 500-letni pałac, bez odrestaurowanych ścian, bez nowoczesnych dodatków i sztucznego blichtru, choć znajdziecie tam Państwo 2 baseny w uroczej scenerii i szansę na unikalny masaż. Heritage hotel - prawdziwy, wiarygodny, a freski w sali audiencyjnej i piwnicach najpiękniejsze w całym stanie. Tajemniczy zakątek, który oferuje spokój i harmonię, za którą tęskni. Po zachodzie słońca, fasada budynku rozświetlana jest tysiącami lampek, a Goście gubią się w ręcznie zdobionych wnętrzach pałacu i kosztują wybitnej kuchni.

Slajd
8 dzień

Agra

Agra to przede wszystkim fascynujące historie Taj Mahal i Fortu, które przeplatają się ze sobą tragicznymi losami zleceniodawcy grobowca, który poświęcił całe życie, by oddać hołd ukochanej zmarłej małżonce, a ostatnie dni spędził w niewoli, spoglądając ze swojej "więziennej" komnaty na Taj Mahal - dowód dozgonnej miłości i swoje ponadczasowe osiągnięcie architektoniczne. Sam zabytek po prostu rzuca na kolana i zachwyca prostotą, stylem, symetrią i elementami iluzji optycznej.

Slajd
9-14 dzień

Goa

Wcześnie rano udacie się Państwo z szoferem z powrotem do Delhi, aby złapać swój popołudniowy lot na Goa. Tropikalny raj w Indiach to zasłużony i konieczny punkt programu. Goa oferuje wyjątkową mieszankę kultur indyjskich i portugalskich z kilometrami długich piaszczystych plaż, kolonialnych kościołów i soczyście zielonych pól ryżowych. Oferując błogie warunki na wypoczynek, Goa staje się coraz częstszym kierunkiem docelowym. Wśród hoteli polecanych przez In Style Travel znajdziecie Państwo optymalny wybór na plażowy finał podróży po Indiach.

15 dzień

Goa

W umówionej godzinie Państwa szofer pojawi się w hotelu, o czym zaanonsuje dział Concierge, aby zabrać Państwa na lotnisko i lot powrotny do domu przez Delhi lub Bombaj.

Złoty Trójkąt - Forty i pałace Indii

kontakt i rezerwacja

Zobacz też

Nie widzisz tego, co Cię interesuje? Skontaktuj się z nami!

Kopalnia naszych wakacyjnych inspiracji nie kończy się w tym miejscu. Jeśli opowiesz nam krótko o swoich oczekiwaniach, my podzielimy się wiedzą naszych najlepszych światowych specjalistów, aby sprostać Twoim wymaganiom. Nieszablonowe atrakcje i wyszukane doświadczenia to nasza specjalność.

Kwintesencja Wietnamu Kwintesencja Wietnamu

Kwintesencja Wietnamu

Poczuj smak historii, kultury i krajobrazów Wietnamu. Rozpocznij w barwnej stolicy Hanoi, a następnie udaj się do wpisanej na Listę ...

Przez Indie po królewsku

Przez Indie po królewsku

Odważ się odbyć fascynującą podróż przez jedne z najlepszych miejsc w Indiach, pozwól sobie odkryć prawdziwego ducha tego niesamowitego kraju, ...

Ateńska ucieczka

Ateńska ucieczka

Oderwij się od fascynującej historii Aten choć na jeden dzień, zmień perspektywę i otoczenie, aby poznać Grecję zupełnie z innej ...

Disneyland® Paris In Style

Disneyland® Paris In Style

Pozwól odpocząć wyobraźni i wyrusz we własną, spersonalizowaną podróż do krainy czarów, najcześciej odwiedzanego parku rozrywki w całej Europie, gdzie ...

Góry Cejlonu i Malediwy

Góry Cejlonu i Malediwy

Daj się inspirować otaczającym krajobrazom, ludziom i przyrodzie. Obserwując uważnie życie na Sri Lance, m.in. dzikie słonie, plantacje herbaty i ...

Żar Tropików

Żar Tropików

Wyrusz w niezapomnianą podróż pełną zabawy i romantycznych uniesień. W tym programie czeka Cię solidna dawka adrenaliny w ciągu dnia ...

Bush & Beach

Bush & Beach

Niebanalna trasa dla wyjątkowych odkrywców. Planując awangardową podróż we dwoje, postaw na przygodę safari zarówno na lądzie, jak i pod ...