Włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce aby móc oglądać stronę.
883 999 565

Kraina zamków i kaszmiru słynąca z wielowiekowych tradycji.

10 dni
Zwiedzanie

Zobacz fascynujący kraj dud, kraciastych kiltów, wybornej whisky, dramatycznych klifów i szczytów, odosobnionych dolin i jezior oraz średniowiecznych zamków owianych kuszącą tajemnicą. Zdumiewające, jak różne opowieści i legendy czekają Cię podczas jednego wyjazdu. Podróżuj przez hipnotyzujące góry i doliny, by odnaleźć niesamowite szkockie dziedzictwo.

Kontakt i rezerwacja
1 dzień

Edynburg

Po wylądowaniu w Edynburgu, reprezentant In Style Travel będzie oczekiwał przy wyjściu z hali przylotów z tabliczką z Państwa nazwiskiem. Po przywitaniu, wskaże drogę do komfortowego auta, którym zostaniecie Państwo odwiezieni do wybranego hotelu. Pozostała część dnia przeznaczona jest na relaks po długiej podróży lub do wizyty w mieście. Kierowca jest do Państwa dyspozycji w ciągu całego dnia.

Slajd
2 dzień

Edynburg

Śniadanie w Szkocji uchodzi za główny posiłek dnia, dlatego musi być należycie obfite. Tradycja pochodzi z zamierzchłych czasów, kiedy rolnicy wychodząc rano na pole, jedli tylko śniadanie, które musiało dać im siły wystarczającej na cały dzień. Słynną potrawą jest Haggis, którym są owcze podroby wymieszane z owsianką i tłuszczem, a następnie duszone w owczym żołądku. Po szkockim posiłku spotkacie się Państwo z wykwalifikowanym przewodnikiem i wybierzecie na pieszą wycieczkę po Starym Mieście. Edynburg, często określany jest mianem "Ateny Północy" i nie bez kozery uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w Europie.

Slajd
3 dzień

Edynburg

Tego dnia polecamy towarzystwo lokalnego specjalisty kulinarnego, który zabierze Państwa na krótki tour po gastronomicznej mapie Edynburga. Spacer poprowadzi przez Stare i Nowe Miasto, do niezwykłych, często ukrytych restauracji, sklepów i barów. W każdej lokalizacji będziecie Państwo mieli okazję skosztować specjalnie przygotowanych potraw i indywidualnie dobranych win czy whisky słodowej. Państwa przewodnik zadba o dobry humor i szampańską atmosferę, zabawiając opowieściami o szkockim jedzeniu, gastronomicznymi legendami oraz historią miasta i kraju.

Slajd
4 dzień

Edynburg

W tym dniu opuścicie granice miasta wraz ze swoim szoferem i przewodnikiem, w kierunku południowym, gdzie zwiedzicie posiadłość uważaną za najstarszy stale zamieszkany dom w Szkocji. Rezydencja początkowo służyła za domek myśliwski dla królów i królowych Szkocji i wyposażona jest w XVIII-wieczne tunele dębowe do warzenia browaru. Od lat 60. XX wieku ponownie warzy się tam browar, wykorzystując wszystkie oryginalne urządzenia, z których niektóre mają ponad 200 lat. Wizyta kończy się degustacją tamtejszego piwa.

Slajd
5 dzień

Pertshire

Według słynnego szkockiego powieściopisarza historycznego, poety, dramaturga i historyka, Sir Waltera Scotta, Perthshire jest „najpiękniejszą częścią północnego królestwa”. Biorąc pod uwagę naturalne piękno regionu, od pogodnych dolin i niekończących się bujnych lasów, po jego ponure piękne wrzosowiska, pędzące rzeki i spadające wodospady, trudno nie zgodzić się z tym twierdzeniem. Po drodze do Pertshire odwiedzicie Państwo Zamek Stirling - jest to jeden z najsłynniejszych zamków w Szkocji. Mówi się, że ten, kto rządził Stirling, najczęściej rządził całym narodem. Pieczołowicie przywracany do pierwotnej renesansowej chwały, zapewnia dawny majestatyczny urok.

Slajd
6 dzień

Isle of Skye

Tego dnia udacie się wraz ze swoim przewodnikiem na zachód, do słynnej Isle of Skye. To niezwykle urocze miejsce, bogate w historię i romans, słynące z naturalnego piękna, tradycyjnej aury, zapierającej dech w piersiach scenerii i obfitej przyrody. Podróż prowadzi wzdłuż północnego brzegu jeziora Loch Ness, dzięki czemu widoki są spektakularne, niezależnie od pory roku. Nie ma lepszego sposobu na doświadczenie Loch Ness niż prywatny rejs na pokładzie luksusowego motorowego krążownika. Wystawny szkocki lunch, składający się z rodzimych przysmaków, serwowany jest podczas błogiego podziwiania okolic. Wieczorem zapraszamy na tour po destylarni i degustację światowej sławy single malt.

Slajd
7 dzień

Isle of Skye

W tym miejscu polecamy zupełnie inny koncept od poprzednio odwiedzanych hoteli. Dawny domek myśliwski z XVI wieku, położony w wyjątkowo pięknej części wyspy, nad brzegiem jeziora jest gwarancją nietuzinkowych doznań. Lokalizacja oferuje całe spektrum najbardziej urozmaiconych i dramatycznych krajobrazów Szkocji. Dominujące na tle nieba góry Cuillins często giną w gęstej mgle - to ten widok był inspiracją dla nazwy wyspy, która pochodzi ze starego nordyckiego języka i oznacza właśnie "wyspę chmur". Region szczyci się długą i urzekającą historią, która sięga od czasów dinozaurów, przez panowanie Wikingów, czasy rywalizacji klanów i jakobitów.

Slajd
8 dzień

Highlands

Podczas podróży przez Highlands będzie można podziwiać jedne z najpiękniejszych i zapadających w pamięć krajobrazów Szkocji, które są mocno zakorzenione w świadomości i historii Szkotów. Trasa prowadzi przez wysokie łuki wiaduktu Glenfinnan, dziś najlepiej znanego z filmów o Harrym Potterze i wzdłuż pięknego wybrzeża, gdzie, w pogodny dzień urzekające Małe Wyspy Muick, Eigg i Rhum są widoczne gołym okiem. Państwa celem jest Riviera of the Highlands.

Slajd
9 dzień

Pertshire

Gleneagles to zdecydowanie najlepsze możliwe zakończenie niesamowitej przygody w mistycznej Szkocji. Choć sam hotel otworzył swoje drzwi w 1924r. to do dziś jego luksusowa renoma pozostaje niedościgniona. Ta licząca 850 akrów posiadłość znajduje się w samym sercu Perthshire i oferuje wspaniałe zakwaterowanie, wzorową obsługę, strefę Spa by ESPA, restauracje wyróżnione gwiazdką Michelin oraz szereg zajęć rekreacyjnych dostępnych za dopłatą. Ze względu na ogromne zainteresowanie atrakcjami, rekomendujemy rezerwację z wyprzedzeniem.

10 dzień

Edynburg

Godzina wyjazdu na lotnisko zostanie dostosowana do rozkładu rekomendowanego lotu. Ostatni prywatny transfer lotniskowy potrwa ok. 60min.

W Krainie Urzekających Krajobrazów

kontakt i rezerwacja

Zobacz też

Nie widzisz tego, co Cię interesuje? Skontaktuj się z nami!

Kopalnia naszych wakacyjnych inspiracji nie kończy się w tym miejscu. Jeśli opowiesz nam krótko o swoich oczekiwaniach, my podzielimy się wiedzą naszych najlepszych światowych specjalistów, aby sprostać Twoim wymaganiom. Nieszablonowe atrakcje i wyszukane doświadczenia to nasza specjalność.

Kwintesencja Wietnamu Kwintesencja Wietnamu

Kwintesencja Wietnamu

Poczuj smak historii, kultury i krajobrazów Wietnamu. Rozpocznij w barwnej stolicy Hanoi, a następnie udaj się do wpisanej na Listę ...

Przez Indie po królewsku

Przez Indie po królewsku

Odważ się odbyć fascynującą podróż przez jedne z najlepszych miejsc w Indiach, pozwól sobie odkryć prawdziwego ducha tego niesamowitego kraju, ...

Ateńska ucieczka

Ateńska ucieczka

Oderwij się od fascynującej historii Aten choć na jeden dzień, zmień perspektywę i otoczenie, aby poznać Grecję zupełnie z innej ...

Disneyland® Paris In Style

Disneyland® Paris In Style

Pozwól odpocząć wyobraźni i wyrusz we własną, spersonalizowaną podróż do krainy czarów, najcześciej odwiedzanego parku rozrywki w całej Europie, gdzie ...

Góry Cejlonu i Malediwy

Góry Cejlonu i Malediwy

Daj się inspirować otaczającym krajobrazom, ludziom i przyrodzie. Obserwując uważnie życie na Sri Lance, m.in. dzikie słonie, plantacje herbaty i ...

Żar Tropików

Żar Tropików

Wyrusz w niezapomnianą podróż pełną zabawy i romantycznych uniesień. W tym programie czeka Cię solidna dawka adrenaliny w ciągu dnia ...

Bush & Beach

Bush & Beach

Niebanalna trasa dla wyjątkowych odkrywców. Planując awangardową podróż we dwoje, postaw na przygodę safari zarówno na lądzie, jak i pod ...