Włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce aby móc oglądać stronę.
883 999 565

Kraina odosobnienia czerpiąca siłę z najprostszych przyjemności.

5 dni
Zwiedzanie

Postaw się gonitwie za nowoczesnością. Alentejo, to część Portugalii, która nieskalana jest masową turystyką, dzięki czemu nadal emanuje klimatem dawnych epok w małych czarujących miasteczkach. Idealny pomysł dla osób, które poznały Lizbońskie Wybrzeże, ale nadal czują niedosyt. Odkryj mozaikę kultur, historii i tradycji w jednym z najpiękniejszych zakątków Portugalii i skosztuj obłędnej kuchni w zupełnie niedzisiejszych miejscach. Poszerz swoje horyzonty obierając nieoczywisty kierunek podróży.

Kontakt i rezerwacja
1 dzień

Lizbona

Po przylocie będzie na Państwa oczekiwał lokalny przedstawiciel In Style Travel, który odprowadzi Państwa do klasycznego auta w stylu retro. Wraz z nim udacie się na objazdową wycieczkę po fascynującej Lizbonie nieco w innej formie. Zbudowane na 7 wzgórzach miasto przypomina swoisty amfiteatr spoglądający na rzekę Tag, rzekę. Romantyczne aleje, stare mauretańskie dzielnice, rzymskie podmurówki oraz barokowe i gotyckie zabytki przesiąknięte jednymi z najodważniejszych nowoczesnych budynków stworzonych przez lokalnych i międzynarodowych architektów - oto kosmopolityczne miasto emanujące historią i współczesną gościnnością. Finał przy lampce szampana na molo, gdzie zobaczycie Państwo zachód słońca, a niewiele miejsc w Europie doświadcza bardziej spektakularnego zachodu, niż widowisko nad oceanem i mieniącymi się dachami Lizbony. Po przyjeździe do hotelu będzie okazja skorzystać z kolacji w hotelowej restauracji z widokiem na panoramę miasta.

Slajd
2 dzień

Évora

Po śniadaniu, przewodnik będzie na Państwa oczekiwał w hotelowym lobby. Wraz z nim wybierzecie się w podróż do Evory, podczas której odkryjecie jedną z najpiękniejszych prowincji południowej Portugalii - Alentejo. Évora to starożytne miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwo UNESCO. Historyczny labirynt otoczonym murami jest wyrazem ambicji portugalskiej szlachty i lokalnej tradycji. Rzymianie, barbarzyńcy, muzułmanie i chrześcijanie - wszyscy zostawili swój podpis na lokalnych pałacach, klasztorach, kościołach, gastronomii i winach, co stworzyło unikalne kulturowe bogactwo. Lunch zostanie podany w jednej z najlepszych restauracji w Portugalii. Podczas spaceru wąskimi uliczkami bielonego miasta, odwiedzicie jedne z najważniejszych zabytków. W godzinach wczesno wieczornych dotrzecie do Torre de Palma, zainspirowany przez dawny tradycyjny styl życia wybitnej rodziny Basilii. Kolacja będzie serwowana w hotelu.

Slajd
3 dzień

Monforte

Dęby korkowe i drzewa oliwne to jedne z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu Alentejo. Ponad 50% upraw portugalskich dębów znajduje się właśnie tutaj. Niesamowita sceneria jest idealnym tłem do relaksu i medytacji. Po porannym wypoczynku w hotelu, zapraszamy Państwa na portugalskie warsztaty kulinarne, które w tym miejscu uważa się za obowiązkowe. Piec opalany drewnem jest centralnym elementem pokoju. Chleb Alentejo, pieczona jagnięcina i ryż z pieca to tylko niektóre z tamtejszych receptur, za które można umrzeć. Lunch będzie serwowany w tejże restauracji. Po południu wzniesiecie się w powietrze i odbędziecie lot balonem nad równinami Alentejo. Dzień zakończy się ekskluzywną degustacją wina i wizytą w hotelowej winnicy.

Slajd
4 dzień

Monforte

Po śniadaniu, przewodnik będzie na Państwa oczekiwał w hotelowym lobby. Wraz z nim wybierzecie się w podróż do Alqueva - Wielkie Jezioro powstałe w Rezerwacie Alqueva, jednym z największych sztucznych jezior w Europie, zbudowanym na rzece Guadiana. W tym niezwykłym miejscu czeka Państwa prywatny rejs krajobrazowy z lunch'em podanym na pokładzie. To dzień na relaks w słońcu przy lampce ulubionego wina i wsłuchiwanie się w absolutną ciszę pustkowa. Ogromna harmonia z otoczeniem i możliwość obcowania z przyrodą nie jest tu przypadkowa - Alentejo jest najmniej zaludnionym rejonem Portugalii. Następnie wizyta w Museu da Luz, położony blisko Mousão, które opowiada historię miejsca i powstania tutejszej zapory. Kolacja serwowana będzie w Park of Nations, w jednej z najlepszych restauracji w regionie.

5 dzień

Lizbona

O umówionej godzinie, kierowca odwiezie Państwa na lotnisko w Lizbonie, aby złapać lot powrotny do kraju.

Portugalia poza szlakiem - Alentejo

kontakt i rezerwacja

Zobacz też

Nie widzisz tego, co Cię interesuje? Skontaktuj się z nami!

Kopalnia naszych wakacyjnych inspiracji nie kończy się w tym miejscu. Jeśli opowiesz nam krótko o swoich oczekiwaniach, my podzielimy się wiedzą naszych najlepszych światowych specjalistów, aby sprostać Twoim wymaganiom. Nieszablonowe atrakcje i wyszukane doświadczenia to nasza specjalność.

Kwintesencja Wietnamu Kwintesencja Wietnamu

Kwintesencja Wietnamu

Poczuj smak historii, kultury i krajobrazów Wietnamu. Rozpocznij w barwnej stolicy Hanoi, a następnie udaj się do wpisanej na Listę ...

Przez Indie po królewsku

Przez Indie po królewsku

Odważ się odbyć fascynującą podróż przez jedne z najlepszych miejsc w Indiach, pozwól sobie odkryć prawdziwego ducha tego niesamowitego kraju, ...

Hawana - fiesta, czarny rynek i zakazy

Hawana - fiesta, czarny rynek i zakazy

Kubę kochamy za oryginalną kulturę i pasję życia. Sama Hawana, choć zjada ją ząb czasu i przytłaczają problemy społeczne, to ...

Góry Cejlonu i koralowe wyspy

Góry Cejlonu i koralowe wyspy

Daj się inspirować otaczającym krajobrazom, ludziom i przyrodzie. Obserwując uważnie życie na Sri Lance, m.in. dzikie słonie, plantacje herbaty i ...