Włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce aby móc oglądać stronę.
883 999 565

Przygoda dla ciała i zmysłu w lasach deszczowych.

12 dni
Przygoda

Pura Vida - prawdopodobnie pierwsze słowa, które łatwo rozróżnisz po przyjeździe do Kostaryki. Więcej niż zwykły slang, Pura Vida jest narodowym mottem. Oznacza czyste życie, to powiedzenie jest postawą i stanem umysłu. Używają go, aby powiedzieć hi, powiedzieć bye, powiedzieć ok i powiedzieć cool. Dziadkowie używają go tak samo jak małe dzieci, wszystkie klasy społeczne bez różnicy używają go. I wszyscy są z niego dumni. Czyste życie to wewnętrzny ogień Kostarykańczyków, głośny śmiech, pasja życia, wolność czułości, chęć walki o to, co uważają za słuszne, zapał do dialogu nad walką i tak współudział z naturą. Otwórz swoje zmysły i wyrusz w niesamowita podróż do lasów deszczowych.

Kontakt i rezerwacja
1 dzień

San Jose

Po wylądowaniu w San Jose i odbiorze bagaży, reprezentant z ramienia In Style Travel przywita Cię na lotnisku i odprowadzi do luksusowego auta znajdującego się na parkingu. Po umieszczaniu bagaży w luku i zajęciu miejsc, rozpoczniesz podróż po krainie w której życie jest beztroskie i bliskie natury. Jednym z terminów, które powinieneś znać przed przyjazdem na Kostarykę jest "Pura Vida". W dosłownym tłumaczeniu oznacza ono "proste życie" lub "czyste życie", ale tutaj, w Kostaryce, jest to coś więcej niż tylko powiedzenie - jest to sposób życia.

Slajd
2 dzień

Pacuare River

Kierowca odbierze Cię wcześnie z jednego z zaplanowanych miejsc o 6 rano na 2,5 godzinną jazdę przez wieś do przystani na rzece Pacuare, zatrzymując się po drodze na tradycyjne kostarykańskie śniadanie. Następnie odbędzie się ekscytująca, 1-1,5-godzinna podróż rzeką przez tętniące życiem krajobrazy lasów deszczowych do kwatery. Dotrzesz do niej w odpowiednim czasie na pyszny lunch. Po obiedzie możesz wybrać się na wędrówkę przez chroniony las z przewodnikiem do idyllicznego wodospadu, wziąć udział w Canopy Adventure lub Canyoning Tour lub po prostu zrelaksować się w swoim prywatnym bungalowie lub apartamencie i cieszyć się spokojem i pięknem, które cię otacza. Po delektowaniu się wykwintną kolacją przy świecach, możesz udać się na górę do salonu na drinka przed udaniem się na spoczynek.

Slajd
3 dzień

Pacuare River

Obudzisz się przy śpiewie ptaków i kojącym szumie rzeki. W ośrodku zatrudnieni są przewodnicy naturalni, którzy udzielają informacji o roślinach i zwierzętach zamieszkujących okoliczne lasy. Po śniadaniu możesz się zrelaksować lub zacząć korzystać z jednego z siedmiu doświadczeń na świeżym powietrzu, które mogą zabrać Cię w głąb lasu lub do najbliższych społeczności. Miłośnicy przyrody mogą zacząć przed śniadaniem od wycieczki w poszukiwaniu ptaków. Inne opcje to wizyta w pobliskiej palapie Indian Cabécar, aby zapoznać się z lokalną kulturą tubylczą lub wędrówka do najbliższej społeczności rolniczej, aby doświadczyć odrobiny wiejskiego życia Kostaryki. Wśród przygód na świeżym powietrzu można wymienić Canopy Adventure Tour, podczas której można prześlizgnąć się na linach pomiędzy platformami na drzewach lub Tropical Canyoning, który łączy w sobie wędrówkę, wspinaczkę i zjazd po linie. Miłośnicy pieszych wędrówek mają do wyboru kilka opcji: Cabécar Indian Hike, bardziej wymagającą wędrówkę do odizolowanego domu tubylców głęboko w lesie lub Ancient Trail and Hidden Waterfall Hike, która prowadzi wyżej w górach do tajemniczego wodospadu i zajmuje większość dnia.

Slajd
4 dzień

Arenal

Po śniadaniu rano wyruszysz tratwą na ekscytujący dzień spływu przez tropikalną scenerię (około 3,5 godziny). Ten odcinek rzeki Pacuare płynie przez kaniony, wodospady i dziewicze lasy deszczowe. Podczas spokojnych odcinków prawdopodobnie uda Ci się zobaczyć różnorodne ptaki i inne dzikie zwierzęta. Pyszny, delikatesowy lunch zostanie podany na brzegu rzeki, a Ty będziesz miał szansę przebrać się w suche ubrania w naszym prywatnym obiekcie przy rzece, zanim wyruszysz w dalszą drogę. Nasz przedstawiciel będzie czekał, aby pomóc Ci z bagażem, a następnie dotrzesz do następnego miejsca docelowego.

Slajd
5 dzień

Arenal

Nie ma wątpliwości, że wulkan Arenal jest atrakcją w regionie, więc zaczniesz od 3,5 km wędrówki przez szlaki zastygłej lawy wulkanicznej i pierwotnego lasu deszczowego w rezerwacie El Silencio, aby dotrzeć do punktu widokowego, który jest tak blisko wulkanu Arenal, jak można bezpiecznie dotrzeć. Stamtąd widoki na lagunę Arenal, wtórny las deszczowy i obszary zniszczone przez dawne erupcje będą imponujące. Póżniej przeniesiesz się do drugiej destynacji. Wodospad La Fortuna to zapierające dech w piersiach miejsce, gdzie można wziąć orzeźwiającą kąpiel lub po prostu sfotografować ten magiczny wodospad i jego wspaniałe otoczenie. Około godziny 13:00 będziesz cieszyć się pysznym lunchem w restauracji w pobliżu La Fortuna. Lunch będzie serwowany a la carte z co najmniej 5 opcjami do wyboru. Następnie udasz się do Wiszących Mostów, aby przejść ścieżką przez las deszczowy i przez mosty wysoko nad koronami drzew, aby obserwować rośliny i zwierzęta z innej perspektywy. Szlak o długości 3,1 km obejmuje 15 imponujących wiszących i nieruchomych mostów.

Slajd
6 dzień

La Fortuna

Doświadcz magii Tabacona po zmierzchu. Jeśli planujesz dzień pełen przygód w Arenal, zaplanuj na zakończenie zabawy pyszną kolację i relaksującą kąpiel termalną w sercu lasu deszczowego.

Slajd
7 dzień

Monteverde

Pojedziesz w kierunku jeziora Arenal, gdzie wsiądziesz do łodzi, aby przepłynąć jezioro, obserwując po drodze panoramiczne widoki na wulkan Arenal, wzgórze Chato, jezioro Arenal, pasmo górskie Tilaran i wiele innych. Po przepłynięciu jeziora, ponownie wsiądziesz do minivana, aby kontynuować podróż do Monteverde i hotelu, który wybierzesz. Transfer trwa około 1,5 godziny.

Slajd
8 dzień

Montevrede

Dzień zaczniesz od Sky Walk, wycieczki z przewodnikiem, która łączy w sobie szlaki i mosty wiszące nad baldachimem lasu deszczowego Monteverde. Wycieczka daje możliwość podziwiania flory i fauny tego obszaru, zawsze w towarzystwie jednego z wyspecjalizowanych przewodników. Wycieczka trwa od 2 do 2,5 godziny. Później można skorzystać z Sky Tram - wycieczki z przewodnikiem z możliwością obserwowania bioróżnorodności lasów deszczowych, Arenal, Tenorio, Miravalles i Orosí wulkany, zatokę Nicoya i Guanacaste, jeśli pogoda pozwala. Następnie Sky Trek - system zip lines. Wycieczka daje wyjątkowe doświadczenie przygody i adrenaliny. Ponadto, trasa oferuje pięć wież obserwacyjnych, które przekraczają wierzchołki drzew lasu deszczowego, zapewniając panoramiczny widok.

Slajd
9 dzień

Półwysep Nicoya

Dzisiaj nasz przedstawiciel będzie czekał na Ciebie w głównym lobby, aby pomóc Ci z bagażem, a następnie przeniesiesz się do następnego miejsca docelowego. W trakcie transferu łodzią zaoszczędzisz czas i będziesz cieszyć się podróżą w piękny malowniczy sposób, ponieważ popłyniesz z brzegów Montezumy do Jaco, przekraczając zatokę Nicoya. Podróż łodzią trwa tylko godzinę i jest najszybszym sposobem, aby dostać się z Montezuma do Herradura - Jaco lub odwrotnie. Będziesz miał okazję zobaczyć morskie zwierzęta, takie jak delfiny, płaszczki, żółwie morskie i jeśli masz szczęście nawet wieloryby w sezonie. Po przybyciu na Montezuma Beach, jeden z naszych przedstawicieli będzie czekał na Twój transfer do hotelu.

Slajd
10-11 dzień

Półwysep Nicoya

Czas przeznaczony na relaks. Zapytaj konsjerża o dodatkowe aktywności lub odkryj okolicę na własną rękę i daj się zaskoczyć wszystkim, co Kostaryka ma do zaoferowania. Jest tu wiele możliwości odpoczynku i relaksu, a także aktywności ekoturystycznych, w tym między innymi zip-lining, rafting na rzece i odkrywanie dzikiej przyrody.

12 dzień

San Jose

Dzisiaj nasz przedstawiciel będzie czekał na Ciebie w głównym lobby, aby pomóc Ci z bagażem, a następnie przeniesiesz się na lokalne lotnisko, skąd odjedziesz lot krajowy do San Jose, z którego odbędzie się lot powrotny lot do kraju.

Costa Rica In Style

kontakt i rezerwacja

Zobacz też

Nie widzisz tego, co Cię interesuje? Skontaktuj się z nami!

Kopalnia naszych wakacyjnych inspiracji nie kończy się w tym miejscu. Jeśli opowiesz nam krótko o swoich oczekiwaniach, my podzielimy się wiedzą naszych najlepszych światowych specjalistów, aby sprostać Twoim wymaganiom. Nieszablonowe atrakcje i wyszukane doświadczenia to nasza specjalność.

Kwintesencja Wietnamu Kwintesencja Wietnamu

Kwintesencja Wietnamu

Poczuj smak historii, kultury i krajobrazów Wietnamu. Rozpocznij w barwnej stolicy Hanoi, a następnie udaj się do wpisanej na Listę …

Przez Indie po królewsku

Przez Indie po królewsku

Odważ się odbyć fascynującą podróż przez jedne z najlepszych miejsc w Indiach, pozwól sobie odkryć prawdziwego ducha tego niesamowitego kraju, …

Ateńska ucieczka

Ateńska ucieczka

Oderwij się od fascynującej historii Aten choć na jeden dzień, zmień perspektywę i otoczenie, aby poznać Grecję zupełnie z innej …

Disneyland® Paris In Style

Disneyland® Paris In Style

Pozwól odpocząć wyobraźni i wyrusz we własną, spersonalizowaną podróż do krainy czarów, najcześciej odwiedzanego parku rozrywki w całej Europie, gdzie …

Góry Cejlonu i Malediwy

Góry Cejlonu i Malediwy

Daj się inspirować otaczającym krajobrazom, ludziom i przyrodzie. Obserwując uważnie życie na Sri Lance, m.in. dzikie słonie, plantacje herbaty i …

Żar Tropików

Żar Tropików

Wyrusz w niezapomnianą podróż pełną zabawy i romantycznych uniesień. W tym programie czeka Cię solidna dawka adrenaliny w ciągu dnia …

Bush & Beach

Bush & Beach

Niebanalna trasa dla wyjątkowych odkrywców. Planując awangardową podróż we dwoje, postaw na przygodę safari zarówno na lądzie, jak i pod …