Włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce aby móc oglądać stronę.
883 999 565

Zanurz się w historii Inków, ich wierzeniach i kulturze.

14 dni
Zwiedzanie

Podróżuj przez najbardziej hipnotyzujący kraj Ameryki Południowej, by w zaledwie 13 dni odnaleźć zaginione cywilizacje, kolorową kulturę i niesamowite indiańskie dziedzictwo. Podziwiaj tętniące życiem ulice kolonialnych miast, ale doceń też odosobnione królestwa i hermetyczne plemiona, dzięki którym doświadczysz spirytualnych uniesień i euforii. Poczuj ducha odkrywcy - wsiądź na pokład Andean Explorer i odkryj plac zabaw wielbicieli Andów, regionu obdarzonego starożytnymi szczytami, wulkanami i lodowcowymi jeziorami.

Kontakt i rezerwacja
1 dzień

Lima

Po przylocie do Limy, po wyjściu z hali przylotów zostaniecie Państwo powitani przez reprezentanta In Style Travel i odprowadzeni do komfortowego auta, którym udacie się w 50 min podróż do pierwszego hotelu w turystycznej dzielnicy Miraflores. Warto już pierwszego dnia, o ile starczy sił i światła dziennego, skorzystać z bezpłatnych hotelowych rowerów i udać się na przejażdżkę wzdłuż wybrzeża, by poczuć w pełni energię miasta i odkryć parki El Malecon, których sceneria jest współczesną wizytówką regionu.

Slajd
2 dzień

Lima

W tym dniu czeka Państwa półdniowa wycieczka po gastronomicznej stolicy kraju, Limie. Zostaniecie przewiezieni z Miraflores do historycznego centrum, tj. Plaza Mayor, gdzie znajdują się Pałac Rządowy, Ratusz, Katedra i Pałac Arcybiskupa. Podczas zwiedzania odbędziecie wizytę w klasztorze San Francisco i wejdziecie do niezwykłego Casa Aliaga, domu tak starego, jak sama Lima. Atracją dnia jest wizyta w autentycznym domu z XVI wieku, gdzie zachwycie się Państwo niewiarygodnym dziedzictwem Peru oraz poznacie lokalnych mieszkańców, ich historie i warunki życia. Następnie odbędziecie podróż do dzielnicy Pueblo Libre, aby odwiedzić Muzeum Larco Herrera, mieszczące się w XVIII-wiecznej rezydencji kolonialnej. Po południu skorzystacie Państwo z usług eksperta kulinarnego, który wprowadzi Państwa w tajniki peruwiańskiego street-food'u. Odwiedzicie kilka kultowych lokali gastronomicznych i sprzedawców żywności, z których każdy specjalizuje się w swojej charakterystycznej potrawie lub produkcie.

Slajd
3-4 dzień

Sacred Valley

Sacred Valley of Incas ("Święta Dolina Inków") to kompleks szeregu malowniczych andyjskich miast, tarasów rolnych i wielu stanowisk archeologicznych, a także plantacji słynnej białej kukurydzy uprawianej na eksport. Łagodny klimat, urozmaicona dramatyczna sceneria ośnieżonych gór, kwitnących łąk oraz bujne zielone wzgórza obsypane bydłem sprawiają, że Dolina jest idealnym miejscem na wędrówki krajoznawcze. Na niższej wysokości, poniżej Cusco, Dolina staje się cieplejszym i mniej wymagającym fizycznie środowiskiem do zwiedzania wielu atrakcji regionu, w tym oczywiście Machu Picchu. Kolejnego dnia będziecie Państwo cieszyć się wysoce edukacyjną demonstracją tkactwa, w której dowiecie się o przędzeniu wełny, naturalnych barwnikach, tradycyjnych wzorach i technikach tkackich stosowanych w tym regionie Andów. Peruwiańskie tkactwo uważa się za rzemiosło, które może zaniknąć wraz z nadejściem kolejnego pokolenia, ale ostatnio obserwuje się jego zaskakujące odrodzenie.

Slajd
5 dzień

Machu Picchu

Tego dnia wejdziecie Państwo po raz pierwszy na zbocze wzgórza Machu Picchu, "Zaginionego Miasta Inków". Machu Picchu ("Stara Góra"), jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jednym z siedmiu nowych cudów świata. Trekking podzielony jest na kilka etapów, m.in. zwiedzanie kompleksu archeologicznego Chachabamba, dość aktywna część w postaci wspinaczki do Winaywayna (powyżej MP) i dalej do punktu widokowego Intipunktu, z którego wychodzą najcudowniejsze zdjęcia cytadeli za plecami Gości.

Slajd
6-8 dzień

Cusco

Tego dnia pojawi się okazja, by udać się ponownie do Machu Picchu, tym razem już bezpośrednio do słynnej cytadeli. To miejsce o niezwykłej urodzie i ogromnym znaczeniu archeologicznym. Kompleks odzwierciedla imperium Inków w świetnej formie, z gigantycznymi ścianami, tarasami i rampami, które zostały zaprojektowane z niezwykłą precyzją i wycięte naturalnie w ciągłych skarpach skalnych. Po południu przeniesiecie się Państwo w czasie do lat 20. ubiegłego wieku podczas podróży na pokładzie luksusowego pociągu Hiram Bingham na trasie do Cusco. Kolejnego dnia proponujemy odpoczynek w niezwykłym miejscu - mieszanka starożytności i nowoczesności łączy w sobie dawne mury Inków, dziedzińce klasztorne, wspaniałe SPA i pierwszy odkryty basen w mieście. Chwile relaksu uzupełniają po mistrzowsku wycieczki po mieście i degustacje pisco, narodowego napoju Peru pisco, i bardzo spersonalizowane wprowadzenie do procesu jego wytwarzania przez wybitnego mistrza destylarni.

Slajd
9-10 dzień

Belmond Andean Explorer

Zapraszamy na wyprawę przez krainę uderzających krajobrazów. Wycieczka pierwszym luksusowym pociągiem w Ameryce Południowej łączy w sobie aurę romantycznej ucieczki i niezwykłą trasę widokową przez peruwiańskie Andy. Pociąg podróżuje jedną z najwyżej położonych tras kolejowych na świecie, przechodząc przez zapierające dech w piersiach miasta w drodze z Cusco do Jeziora Titicaca (Puno) i Arequipa oraz odkrywając naturalne cuda i starożytne królestwa. Pasażerowie Andean Explorer przemierzają odległe, wspaniałe góry i doliny, tworząc wyjątkowe wspomnienia, które w innym przypadku byłyby po prostu niemożliwe do zdobycia.

Slajd
11-12 dzień

Colca Canyon

Tylko nieliczni podróżnicy wiedzą, że w odległości około 400 km na południe od Machu Picchu znajduje się kolejna peruwiańska perełka – Colca Canyon, najgłębszy kanion na świecie. Gigantyczna szczelina o długości około 120 km wcina się w majestatyczne Andy miejscami na głębokość nawet do 4200 m. W jej dole płynie trudna do przebycia rzeka Rio Colca, a krajobraz do złudzenia przypomina ten księżycowy, kojarzony bardziej z innych amerykańsko-południowych krajów. Atrakcją regionu są słynne kondory peruwiańskie, które uważane są za jeden z symboli kontynentu. Przy odrobinie szczęścia podczas wędrówki do kanionu, będziecie mieć Państwo okazję zobaczyć majestatycznego kondora andyjskiego w jego naturalnym środowisku.

Slajd
13 dzień

Arequipa

Wyprawa rozpoczyna się w kolonialnej dzielnicy Yanahuara, słynącej z andaluzyjskich kościołów i punktu widokowego Carmen Alto, który oferuje zapierające dech w piersiach widoki na otaczający krajobraz. Następnie udacie się do dzielnicy San Lázaro, gdzie założono Arequipę. W tej okolicy zwiedzicie kościół San Francisco, jego piękny plac z XVIII wieku oraz główny plac z fascynującą architekturą. Zatrzymacie się także w kościele La Compañía de Jesús, który został założony w XVII wieku przez jezuitów i słynie z klasztorów. Na koniec odwiedzicie klasztor Santa Catalina, najważniejszy zabytek religijny w Peru, założony w 1579 roku. Polecamy pobyt w wyjątkowej kolonialnej rezydencji z XVIII wieku zbudowanej z zabytkowego kamienia wulkanicznego. W tym miejscu Goście mogą zrelaksować się przy koktajlu i korzystać z magicznej aury tarasu słonecznego, z którego roztacza się niesamowity widok na katedrę Arequipa i wulkan El Misti - idealne miejsce na toast zwieńczający Państwa przygody w Peru.

14 dzień

Lima

Czas na pożegnanie Ameryki Południowej. O umówionej godzinie przedstawiciel In Style Travel będzie czekał w lobby. Po spotkaniu zaprosi Państwa na transfer na lotnisko, skąd odbędzie się lot do Limy. Po wylądowaniu, spotkacie się z naszym reprezentantem, który pomoże Państwu w odprawie na lot międzynarodowy.

Tajemnice Imperium Inków

kontakt i rezerwacja

Zobacz też

Nie widzisz tego, co Cię interesuje? Skontaktuj się z nami!

Kopalnia naszych wakacyjnych inspiracji nie kończy się w tym miejscu. Jeśli opowiesz nam krótko o swoich oczekiwaniach, my podzielimy się wiedzą naszych najlepszych światowych specjalistów, aby sprostać Twoim wymaganiom. Nieszablonowe atrakcje i wyszukane doświadczenia to nasza specjalność.

Kwintesencja Wietnamu Kwintesencja Wietnamu

Kwintesencja Wietnamu

Poczuj smak historii, kultury i krajobrazów Wietnamu. Rozpocznij w barwnej stolicy Hanoi, a następnie udaj się do wpisanej na Listę …

Przez Indie po królewsku

Przez Indie po królewsku

Odważ się odbyć fascynującą podróż przez jedne z najlepszych miejsc w Indiach, pozwól sobie odkryć prawdziwego ducha tego niesamowitego kraju, …

Ateńska ucieczka

Ateńska ucieczka

Oderwij się od fascynującej historii Aten choć na jeden dzień, zmień perspektywę i otoczenie, aby poznać Grecję zupełnie z innej …

Disneyland® Paris In Style

Disneyland® Paris In Style

Pozwól odpocząć wyobraźni i wyrusz we własną, spersonalizowaną podróż do krainy czarów, najcześciej odwiedzanego parku rozrywki w całej Europie, gdzie …

Góry Cejlonu i Malediwy

Góry Cejlonu i Malediwy

Daj się inspirować otaczającym krajobrazom, ludziom i przyrodzie. Obserwując uważnie życie na Sri Lance, m.in. dzikie słonie, plantacje herbaty i …

Żar Tropików

Żar Tropików

Wyrusz w niezapomnianą podróż pełną zabawy i romantycznych uniesień. W tym programie czeka Cię solidna dawka adrenaliny w ciągu dnia …

Bush & Beach

Bush & Beach

Niebanalna trasa dla wyjątkowych odkrywców. Planując awangardową podróż we dwoje, postaw na przygodę safari zarówno na lądzie, jak i pod …