Włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce aby móc oglądać stronę.
883 999 565

Fascynujaca kultura Wietnamu i najsłynniejsze świątynie Kambodży.

15 dni
Przygoda

Zapraszamy na sielską odsłonę północnego Wietnamu z magiczną Kambodżą w oryginalnej formie. Odejdź od typowego zwiedzania i chwyć za rower, by zobaczyć autentyczne azjatyckie życie. Następnie ciesz się ekskluzywnymi momentami - wschodem słońca nad Angkor Wat, piknikiem na polach ryżowych, posiłkiem na platformie dryfującej na wodach Halong Bay, kolacją z khmerską rodziną czy połowami z lokalnymi rybakami. Relaks w najpiękniejszych zakątkach Wietnamu i Kambodży.

Kontakt i rezerwacja
1 dzień

Hanoi

Po wylądowaniu, przedstawiciel In Style Travel będzie oczekiwał na Państwa przy Immigration Gate z tabliczką z Państwa nazwiskiem i pomoże w procedurze wizowej oraz odbiorze bagażu. Dzięki temu oszczędzą Państwo czas i ominą ewentualne niedogodności formalne. Szofer będzie oczekiwał przed lotniskiem, aby odwieźć Państwa do hotelu. Po podróży czas na relaks, a wieczorem uroczysta kolacja powitalna w jednej z topowych restauracji w Hanoi. Kuchnia wietnamska jest jedną z najpopularniejszych wśród azjatyckich smaków, a jej walory smakowe są jednym z powodów, dla których Wietnam cieszy się tak ogromną popularnością.

Slajd
2 dzień

Hanoi

Podróżowanie rowerem jest jednym z najprzyjemniejszych sposobów na odkrywanie lokalnego piękna Azji, bogatego w kolorową historię i serdecznych ludzi. Taka forma zwiedzania gwarantuje zupełnie inne doznania niż wycieczki piesze czy zmotoryzowane. W każdej chwili zatłoczone promenady można łatwo ominąć mniej uczęszczanymi uliczkami czy wręcz zamienić na łąki i leśne szlaki, dlatego już dawno rower wpisał się na dobre w life-style Azji Południowo-Wschodniej. Celem wycieczki jest odkrycie warunków życia poza głównymi atrakcjami aglomeracji, dotlenicie Państwo zmęczony organizm i nacieszycie zmysły zielonym krajobrazem wokół Czerwonej Rzeki - polami ryżowymi, kanałami rzecznymi i niewielkimi wsiami, gdzie życie toczy się nadal, jak dziesiątki lat temu. Będzie okazja wejść w interakcje z lokalną społecznością w tradycyjnych domach i na bazarach oraz podczas mistycznego rytuału Len Dong.

Slajd
3 dzień

Zatoka Halong

Po śniadaniu Państwa szofer będzie oczekiwał w hotelowym lobby. Wraz z nim udacie się w kierunku Halong Bay w Delcie Czerwonej Rzeki. Kolejna szansa aby zobaczyć ciężko pracujących w polu rolników. Nie ma lepszej możliwości, aby poczuć klimat zatoki, jak nie nocleg na statku pomiędzy wapiennymi skałami wyglądającymi jak zęby smoka. Lunch i kolacja na pokładzie. Popołudniu wolne chwile na pokładzie statku, aby nacieszyć się w pełni romantycznym widokiem. Specjalnym akcentem może być prywatny lunch na platformie dryfującej na wodzie pod skałami wapiennymi - to unikalne doświadczenie podsumowujące odkrywanie Zatoki Halong. Następnego dnia czas na relaks lub krótką wycieczkę na pobliski szczyt i podziwianie panoramy zatoki usianej skałami i żaglami statków wycieczkowych. Będzie możliwość odwiedzenia ciekawych wiosek z rybakami, którzy żyją w zatoce od prawie trzech pokoleń, popływania i odpoczynku na spokojnej plaży lub opalania się na tarasie słonecznym.

Slajd
4-5 dzień

Danang/ Hoi An

Po południu udacie się do Danang, gdzie zaplanowaliśmy dla Państwa przystanek na plaży. Idealnym miejscem na spotkanie z autentycznym Wietnamem jest zabytkowe Hoi An znajdujące się nieopodal. Miasto wyróżnia polski akcent, ponieważ kiedy władze w latach 90 postanowiły zrównać z ziemią jego historyczną zabudowę, projektowi sprzeciwił się Kazimierz Kwiatkowski, znany jako „Kazik”, architekt i konserwator zabytków, pracujący ówcześnie w regionie. Dzięki niemu podjęto się odrestaurowania zabytkowego kompleksu. Dziś w Hoi An widnieje pomnik ku jego pamięci i przypisuje mu się ochronę obiektów, a tym samym podstawy wpisania ich do rejestru światowego dziedzictwa UNESCO. Zabytkowa starówka jest plątaniną uliczek z mnóstwem chińskiej architektury. Na każdym rogu można tu znaleźć małe restauracje, herbaciarnie, świątynie, galerie, warsztaty rzemieślnicze, pracownie artystów i sklepy. Miasto jest ważnym centrum kulturalnym, liczni artyści sprzedają tu swoje obrazy, rzeźby i rękodzieła.

Slajd
6-7 dzień

Danang

Na kolejne dni zaplanowano relaks na upragnionej plaży, aby mogli się Państwo nacieszyć również pogodą i oddać stricte egzotycznemu odpoczynkowi na piasku lub przy basenie, zregenerować siły i nabrać chęci na dalszą część wyprawy, która przeniesie się do Kambodży.

Slajd
8 dzień

Siem Reap

O umówionej godzinie Państwa szofer będzie oczekiwał w hotelowym lobby, by zabrać Państwa na lot do Siem Reap. Po wylądowaniu, reprezentant In Style Travel będzie oczekiwał na Państwa przy Immigration Gate, by pomóc w procedurze wizowej. Szofer odwiezie Państwa do hotelu. Wieczorem zapraszamy na aperitif i tradycyjną kolację z lokalnymi korzeniami – serwowaną w klasycznym khmerskim domu. Posiłek umili lokalny występ przybliżający lokalną kulturę. Khmerowie to grupa etniczna stanowiąca od wieków 90% populacji Kambodży, dlatego ich wpływ jest dominujący. Khmerski dom to typowa, drewniana chata wzniesiona na palach. Na poziomie gruntu nie ustawia się żadnych zasłon – w słoneczny dzień służy jako przestrzeń życiowa dla mieszkańców i ich zwierząt pod zadaszeniem gwarantującym cień. Piętro, które jest zamknięte ze wszystkich czterech stron, oferuje miejsce do spania w nocy, ochronę przed wiatrem i deszczem, a jego wielkość zależy od statusu majątkowego właściciela.

Slajd
9 dzień

Siem Reap

W tym dniu wcześnie rano, bo jeszcze przed śniadaniem, wybierzecie się do największej historycznej atrakcji Kambodży, aby ominąć tłumy turystów. Wschód słońca nad najsłynniejszą budowlą, czyli Angkor Wat, to magiczny moment, ale i bardzo uzasadniony, aby poczuć atmosferę miejsca w kameralnej atmosferze. Na świeże i zdrowe śniadanie zabierzemy Państwa w magiczne miejsce nieopodal kompleksu. Następnie dalsze zwiedzanie z atrakcjami. Aby zadbać o nietuzinkowe doznania, polecamy koktajl na polach ryżowych o zachodzie słońca - możemy zorganizować przystanek w specjalnym miejscu, miedzy charakterystycznymi polami ryżowymi, tuż za miastem i kompleksem świątyń. Ustawione baldachimy, krzesła i stoły tworzą element eskluzywnosci pośród sielankowego obrazu. Specjalnie dla Państwa zostaną zaserwowane lokalne przekąski.

Slajd
10 dzień

Siem Reap

Atrakcją kolejnego dnia jest rejs po jeziorze Tonle Sap, największym słodkowodnym zbiorniku na Półwyspie Indochińskim. Wkrótce po rozpoczęciu się pory deszczowej rzeka Tônlé Sab zmienia kierunek swego biegu i zaczyna płynąć wstecz, wtłaczając piętrzące się wody z Mekongu. Wówczas poziom wody jeziora gwałtownie się podnosi. Wraz z cofającymi się wodami rzeki Tônlé Sab w jeziorze nanoszą się żyzne osady i wpływają duże ilości ryb z Mekongu, w związku z czym jezioro jest jednym z najbardziej zasobnych w ryby słodkowodne akwenów na świecie. Nad brzegiem jeziors znajdują się pływające wsie rybackie i zabudowania na palach.

Slajd
11-14 dzień

Sihanoukville

O umówionej godzinie przedstawiciel In Style Travel będzie oczekiwał na Państwa w lobby hotelowym. Wraz z nim udacie się na lotnisko, by złapać swój lot powrotny lub do kolejnego miejsca w harmonogramie podróży. Polecamy na kolejne dni udać się jeszcze na prywatną wyspę w Kambodży na relaksujące wakacje wśród kojących fal Zatoki Tajlandzkiej. W tym niezwykłym zakątku piękno morza ogarnia całą duszą, dając ukojenie od codziennego zgiełku. Dwie wyspy, których nazwa oznacza "sweethearts" oferują wyszukany butikowy klimat dla osób chcących zafundować zmysłom nietuzinkowy relaks w kambodżańskiej kulturze. Projekt czerpie inspirację z lokalnych wiosek rybackich znajdujących się na całym archipelagu, wykorzystuje autentyczne elementy dekoracyjne - tradycyjne olejowe bębny czy koła starego bawolego wózka.

15 dzień

Sihanoukville

O umówionej godzinie przedstawiciel hotelu zaprosi na krótki rejs z powrotem na ląd. Tam odbierze Państwa szofer, z którym udacie się na lotnisko, by złapać swój lot powrotny.

Na szlakach Orientu

kontakt i rezerwacja

Zobacz też

Nie widzisz tego, co Cię interesuje? Skontaktuj się z nami!

Kopalnia naszych wakacyjnych inspiracji nie kończy się w tym miejscu. Jeśli opowiesz nam krótko o swoich oczekiwaniach, my podzielimy się wiedzą naszych najlepszych światowych specjalistów, aby sprostać Twoim wymaganiom. Nieszablonowe atrakcje i wyszukane doświadczenia to nasza specjalność.

Kwintesencja Wietnamu Kwintesencja Wietnamu

Kwintesencja Wietnamu

Poczuj smak historii, kultury i krajobrazów Wietnamu. Rozpocznij w barwnej stolicy Hanoi, a następnie udaj się do wpisanej na Listę ...

Przez Indie po królewsku

Przez Indie po królewsku

Odważ się odbyć fascynującą podróż przez jedne z najlepszych miejsc w Indiach, pozwól sobie odkryć prawdziwego ducha tego niesamowitego kraju, ...

Ateńska ucieczka

Ateńska ucieczka

Oderwij się od fascynującej historii Aten choć na jeden dzień, zmień perspektywę i otoczenie, aby poznać Grecję zupełnie z innej ...

Disneyland® Paris In Style

Disneyland® Paris In Style

Pozwól odpocząć wyobraźni i wyrusz we własną, spersonalizowaną podróż do krainy czarów, najcześciej odwiedzanego parku rozrywki w całej Europie, gdzie ...

Góry Cejlonu i Malediwy

Góry Cejlonu i Malediwy

Daj się inspirować otaczającym krajobrazom, ludziom i przyrodzie. Obserwując uważnie życie na Sri Lance, m.in. dzikie słonie, plantacje herbaty i ...

Żar Tropików

Żar Tropików

Wyrusz w niezapomnianą podróż pełną zabawy i romantycznych uniesień. W tym programie czeka Cię solidna dawka adrenaliny w ciągu dnia ...

Bush & Beach

Bush & Beach

Niebanalna trasa dla wyjątkowych odkrywców. Planując awangardową podróż we dwoje, postaw na przygodę safari zarówno na lądzie, jak i pod ...